blog

Porovnání barev na obličej

Často se setkáváme s dotazem, jaké barvy používáme. V zápalu malování většinou nestíháme říct více, než že jde o „speciální barvy na kůži“, které jsou bezpečné a testované. Není však barva na obličej jako barva na obličej. Na našem trhu je k dostání několik značek. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? Mezi značkami, které u nás seženete jsou nejstálejší 3: Eulenspiegel, Snazaroo a Diamond FX, z čehož za nejznámější považuji značku Snazaroo, jejíž paletky barev seženete v každém větším řetězci hračkářství. Za 5 let, které jsem strávila malováním jsem všechny tyto značky vyzkoušela v tvrdé praxi. Jako mnohé face painting malířky jsem začínala  Eulenspiegelem, poté přešla na Snazaroo a momentálně přecházím na značku Diamond FX. Zjistila jsem totiž, že pro profesionální použití je skutečně nejlepší. Tomu ale odpovídá i cena.

Klady a zápory značek:

Eulenspiegel LOGO-640x180

EulenPo této značce mnohdy šáhnou začátečníci. Je pro ně ideální svou nízkou cenou. Ta je ale spojena s mnoha nepříjemnostmi. Některé odstíny po uschnutí na kůži blednou, markantní je to hlavně u černé barvy, která se mění v šedou.  Zároveň se poměrně složitě nabírají – jsou „tvrdé“ a trvá poměrně dlouho, než se na štětec podaří nabrat dostatečné množství. S tím souvisí i nízká kryvost barev. Na druhou stranu barvy mi nikdy nehrudkovaly a jsou nejlevnější. Hlavní mínus ale vidím v obalu, který je z velmi lámavého plastu – víčka mi nikdy dlouho nevydržela.

Doporučuji pro: Maminky, které chtějí doma děti občas potěšit jednoduchými malůvkami na tělo

Nedoporučuji pro: Jakékoli použití na větších akcích. Zvláště pro nezkušené malíře trvá práce s nimi velmi dlouho

 

Snazaroo         SNAZAROO-LOGO-hi-res

A_IMG_0994Zlatá střední cesta. Barvy Snazaroo jsou jen o něco málo dražší, než barvy Eulenspiegel a díky dostupnosti jsou velmi rozšířené. V případě, že se správně namíchají, mají dobrou nyvost, ale poměrně dlouho za kůži zasychají – stačí tedy použít více vody a malba se rozpije a rozteče. Trvá poměrně dlouho naučit se nabrat „akorátní“ množství vody, které barvu rozmíchá, ale nerozmáčí. Barvy vyžadují poměrně přísné dodržování pravidel údržby. Stačí je jednu noc nevysušit a naprosto ztratí krycí schopnosti. Při špatném nabírání často hrudkují. Na druhou stranu – pokud se s nimi zachází, jak se má (což chce cvik), kryjí výborně a dají se s nimi vykouzlit hezká dílka.

Doporučuji pro: Učitelky  nebo maminky, které často pořádají dětské oslavy a mají dost trpělivosti  a příležitostí, aby se s barvami naučily zacházet

Nedoporučuji pro: Zbrklíky, body painting (malování na celé tělo)

Diamond FX    stažený soubor

CAM01299Nejdražší, ale zato podle mých zkušeností nejlepší z barev, které hodnotím. Zacházení s nimi je jednoduché – dobře se odhaduje množství vody potřebné pro nabrání barvy, barva se krásně roztírá a perfektně kryje. Nehrudkovatí a na kůži nemění barvu. Také se mi nestalo, že by některé barva změnila vlastnosti a to jsem i zapomněla dát barvu vyschnout a byla 3 dny promáčená. Obal je pevný a u větších barev i oboustranný  – kalíšky se do sebe dají zašroubovat a dobře se tak přenáší. Bohužel jsou ale tyto barvy drahé a myslím si, že pokud se nechcete malování věnovat profesionálně, jejich koupě se Vám nevyplatí.

Doporučuji pro: Vážné zájemce o malování na obličej

Nedoporučuji pro: Kohokoli jiného, cena se nevyplatí